TOKLUK KAN ŞEKERİ NEDİR?İHMAL EDİLMELİ Mİ?

2008-09-04 20:55:00

Diyabetin tanı ve tedavisinde yıllarca açlık kan şekeri düzeyleri esas alındı.
Oysa yeni bulgular tokluk kan şekerinin hiç ihmal edilmemesi gerektiğini ve tokluk hiperglisemisinin makrovasküler hastalık açısından bağımsız bir risk faktörü olduğunu gösteriyor.

Warwick Üniversitesi Tıp Fakültesi Diyabet ve Endokrinoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Antonio Ceriello, Uluslararası Diyabet Federasyonu'nun (IDF) hem tokluk, hem de açlık hiperglisemisinin yönetimine yönelik özel bir kılavuz hazırladığını ifade etti. Yeni kılavuza göre; glisemik kontrolü optimize etmek için hem açlık, hem de tokluk kan şekerinin kontrolü gerekiyor. Prof. Dr. Ceriello, IDF Kılavuzu hazırlanırken dünyadaki tüm diyabet derneklerinin ve ilaç sektörünün görüşlerinin dikkate alındığını, böylece dernekler arasındaki fikir ayrılıklarının da aşıldığını kaydetti.

okluk kan şekeri, gebelikte tokluk kan şekeri, hamilelikte tokluk kan şekeri, tokluk kan şekeri düşük, tokluk kan sekeri, tokluk kan şeker, açlık tokluk kan şekeri, tokluk kan şekeri değerleri, tokluk kan şekeri ölçümü, açlık ve tokluk kan şekeritokluk kan şekeri düşüklüğü, tokluk kan şekeri sınırları, tokluk kan şekeri ne, tokluk kan şekeri kaç, tokluk kan şekeri sınırı, tokluk kan şekeri kaç olmalı, tokluk kan şekeri normal, tokluk kan şekeri değeri

4938
0
0
Yorum Yaz